Dzikie Serce

„Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektowny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował Jednak dusza nie chce być zaprzężona! Ona nic nie wie o zegarach odmierzających dniówki, ostatecznych terminach czy wykazach zysków i strat. Tęskni za pasją, za wolnością, za życiem. Mężczyzna musi czuć rytm ziemi, musi mieć pod ręką coś namacalnego – ster, lejce, szorstką Line albo po prostu łopatę. Czy mężczyzna potrafi spędzać całe dnie tak, by zawsze mieć czyste i przycięte paznokcie? Czy o tym właśnie marzy chłopiec?”


fragment książki

 

 

John Eldredge jest twórcą i dyrektorem stowarzyszenia Ransomed Heart Ministries w Colorado Springs, które ma na celu pomoc ludziom w „odzyskaniu serca i życiu jego pełnią”. Oprócz Dzikiego Serca jest również autorem takich książek jak: Pełnia serca, Święty Romans, Podróż pragnień. Wraz z żoną i trzema synami mieszka w Stanach Zjednoczonych. Uwielbia wyprawy w Góry Skaliste, gdzie oddaje się swoim pasjom — wędkarstwu, wspinaczce i spływom dzikimi rzekami Zachodu.

Autor zadaje w książce fundamentalne pytanie dotyczące tego jaki powinien być prawdziwy mężczyzna. Wbrew pozorom nie jest to łatwe pytanie. Dodatkowo zestawia mężczyznę chrześcijanina w dzisiejszym świecie emancypacji i próbie zatarcia różnic płciowych. Czy taki mężczyzna powinien być miły, uprzejmy, nie przeklinać, nie pić? Czy tak upatrzył sobie go Bóg, który sam potrafił być wybuchowy, bezwzględny i okrutny topiąc wojska faraona, zniszczył Sodomę i Gomorę, czy też zesłał potop w czasach Noego.

Powinna trafić w ręce każdego mężczyzny, który gdzieś zatracił swoją płciową tożsamość, odpuścił i przestał walczyć. Książka jest również doskonałą pozycją dla kobiet tęskniących za prawdziwymi, odpowiedzialnymi mężczyznami, którzy dają poczucie bezpieczeństwa i przy których same poczują się piękne i w pełni kobiece.

Tytuł: Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy

Autor: Eldredge John

Stron: 216

Data premiery: 2001

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018