Dzikie Serce

Tom (Martin Sheen) to amerykański lekarz, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Daniel (Emilio Estevez) zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago, zwaną też Szlakiem Świętego Jakuba. Tom jedzie do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, od początku do końca, aby uczcić pamięć Daniela. To spore wyzwanie, droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. Okazuje się jednak, że nie będziemierzył się z tym wyzwaniem sam. Dołącza do niego Holender Joost, później Kandyjka Sarah i irlandzki pisarz Jack. Każde z tej pozornie niedopasowanej, przypadkowej gromadki jest na życiowym zakręcie, każde poszukuje motywacji do mierzenia się z niespodziankami, jakie niesie przewrotny los. 

 

 

 

Bóg nie umarł  

 • Czas trwania: 113 min.
 •  
 • Od lat: 12
 •  
 • Produkcja: USA [2014]
 • Premiera: 06.03.2015 (Polska)

Reżyseria

Harold Cronk

Scenariusz

Hunter Dennis, Chuck Konzelman, Cary Solomon

Obsada

Kevin Sorbo, Shane Harper, David A.R. White, Dean Cain

Opis filmu

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób...


Mary's Land Ziemia Maryi  

Czas trwania: 115 min.

 • Od lat: 12
 •  
 • Produkcja: Hiszpania [2013]
 • Premiera: 12.09.2014 (Polska)

Reżyseria

Juan Manuel Cotelo

Scenariusz

Juan Manuel Cotelo, Alexis Martínez

Obsada

Carmen Losa, Juan Manuel Cotelo, Emilio Ruíz, Luis Roig, Lucía Ros, Elena Sánchez, Cristina Ruíz, Rubén Fraile, Clara Cotelo

 

 

 

 

 

 

Opis filmu

Agent M.J. otrzymuje nową misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie. Czy możliwe jest oszustwo na skalę globalną? Czy jesteśmy elementami układanki, którą M.J. rozwiązuje?

Szukasz inspiracji na walentynkowy prezent dla Twojej drugiej połowy. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Naprawdę praktycznych. Z tych prezentów będziecie korzystać jeszcze długo po dniu zakochanych.

 

1. Dla tych, którzy chcą poznać receptę na udany związek:

 

 

2. Dla Pań, które chcą zrozumieć facetów. I dla Panów, którzy chcą na nowo odkryć swoją męskość:

 

 

 

3. Dla par, które chcą rozwijać swoją seksualność, by czerpać z niej przyjemność i radość:

 

 

4. Dla lubiących sporty ekstremalne. Miłosne sporty ekstremalne:

Dzikie Serce

„Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektowny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował Jednak dusza nie chce być zaprzężona! Ona nic nie wie o zegarach odmierzających dniówki, ostatecznych terminach czy wykazach zysków i strat. Tęskni za pasją, za wolnością, za życiem. Mężczyzna musi czuć rytm ziemi, musi mieć pod ręką coś namacalnego – ster, lejce, szorstką Line albo po prostu łopatę. Czy mężczyzna potrafi spędzać całe dnie tak, by zawsze mieć czyste i przycięte paznokcie? Czy o tym właśnie marzy chłopiec?”


fragment książki

 

 

John Eldredge jest twórcą i dyrektorem stowarzyszenia Ransomed Heart Ministries w Colorado Springs, które ma na celu pomoc ludziom w „odzyskaniu serca i życiu jego pełnią”. Oprócz Dzikiego Serca jest również autorem takich książek jak: Pełnia serca, Święty Romans, Podróż pragnień. Wraz z żoną i trzema synami mieszka w Stanach Zjednoczonych. Uwielbia wyprawy w Góry Skaliste, gdzie oddaje się swoim pasjom — wędkarstwu, wspinaczce i spływom dzikimi rzekami Zachodu.

Autor zadaje w książce fundamentalne pytanie dotyczące tego jaki powinien być prawdziwy mężczyzna. Wbrew pozorom nie jest to łatwe pytanie. Dodatkowo zestawia mężczyznę chrześcijanina w dzisiejszym świecie emancypacji i próbie zatarcia różnic płciowych. Czy taki mężczyzna powinien być miły, uprzejmy, nie przeklinać, nie pić? Czy tak upatrzył sobie go Bóg, który sam potrafił być wybuchowy, bezwzględny i okrutny topiąc wojska faraona, zniszczył Sodomę i Gomorę, czy też zesłał potop w czasach Noego.

Powinna trafić w ręce każdego mężczyzny, który gdzieś zatracił swoją płciową tożsamość, odpuścił i przestał walczyć. Książka jest również doskonałą pozycją dla kobiet tęskniących za prawdziwymi, odpowiedzialnymi mężczyznami, którzy dają poczucie bezpieczeństwa i przy których same poczują się piękne i w pełni kobiece.

Tytuł: Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy

Autor: Eldredge John

Stron: 216

Data premiery: 2001

Jak wygrywać walki duchoweNajbardziej naturalnym motorem, naszego życia jest miłość samego siebie, a następnie miłość innych ludzi i miłość Boga.

Jednak miłość do samego siebie często zwycięża i wypiera każdą inną miłość: Boga i bliźnich. Jak zatem wygrać walki duchowe... W jaki sposób "utracić siebie, aby siebie odzyskać"; przekroczyć siebie, by kochać; zrezygnować z siebie, by wyjść naprzeciw bliźniego. O takich drogowskazach w życiu jest ta książka.

Tytuł: Jak wygrywać walki duchowe

Autor: Marie-Anne Le Roux

Stron: 288 
Data premiery: 29.01.2012

 

 

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018

 • Oświadczenie gańskiej Kurii ws. publikacji o ks. Jankowskim
  Archidiecezja Gdańska wyraża gotowość podjęcia próby rzeczowego i zgodnego z prawdą zbadania wszystkich możliwych aspektów tej sprawy, w myśl Wytycznych Konferencji Episkopatu Polski – czytamy w oświadczeniu gdańskiej Kurii przesłanym KAI. Oświadczenie nawiązuje do ubiegłotygodniowej publikacji w "Dużym Formacie".
 • Zakończyła się konserwacja sarkofagu Kazimierza Wielkiego
  Po dwóch miesiącach prac zakończyła się konserwacja XIV-wiecznego sarkofagu króla Kazimierza Wielkiego w katedrze na Wawelu. Odnowiono także baldachim nad zejściem do krypty marszałka Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Prace zostały przeprowadzone dzięki dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa.
 • Akt profanacji w lubelskim kościele oo. kapucynów na Poczekajce
  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Godzinie Łaski zło pokazało swoje oblicze.