1. Kalendarz liturgiczny:

- piątek – święto św. Andrzeja, apostoła

 

  1. Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą zwykłą w ciągu roku. Po mszy św. o godz. 12,00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.

 

  1. W przyszłą niedzielę 02 grudnia pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o godz. 07,00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Tak, jak co roku w niedziele adwentowe będą je rozprowadzać pod chórem nasze Siostry Salezjanki. Będziemy je mogli nabyć również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Poświęcony opłatek nabyty w parafii jest wyrazem więzi i jedności z całą rodziną parafialną i jest wyrazem naszej troski o dobro materialne parafii. Przypominam też, że już od 12 listopada przedstawiciele parafii roznoszą poświęcone opłatki wigilijne po naszych domach. Wyposażeni są w specjalne identyfikatory, aby nie było wątpliwości, że są to przedstawiciele naszych grup parafialnych.

 

  1. W adwencie włączymy się w dzieło „Caritasu” zakupując świece na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć świece duże po 12 zł. i świece małe po 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła naszej parafialnej „Caritas”.

 

  1. Zgodnie z ogłoszeniem ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 

  1. W przyszłą niedzielę 02 grudnia składane ofiary stanowić będą tacę gospodarczą. Chcę podzielić się radosną wiadomością. Nadarzyła się okazja, aby sprowadzić z zagranicy organy dla naszego kościoła. Jest to duży 26-głosowy, koncertowy, pięknie brzmiący instrument. Służyły w katolickiej świątyni, która będzie likwidowana. Są w tej chwili rozbierane i będą przywiezione do nas w styczniu. Chcę podkreślić, że nasze stare organy nie nadawały się już do remontu ze względu na duży procent ich zniszczenia. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. W ostatnim czasie wpłynęły ofiary na kościół:

- z racji peregrynacji obrazu, od mieszkańców przy Al. A. Kraj.17/25 bl. 13 – 370 zł

- od Apostolstwa Dobrej Śmierci i Odnowy w Duchu Świętym „Betlejem” – 200 zł.

- od Różańca rodziców za dzieci i od Żywej Róży – 500 zł. Bóg zapłać!

 

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika „Niedziela” i „Idziemy”.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018