1. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- środa – wspomnienie Ofiarowania NMP.

- czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- sobota – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

 

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako II Światowy Dzień Ubogich, oraz jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tragicznie zmarłych na drogach i ich rodzinach.

 

  1. Za tydzień, 25 listopada obchodzić będziemy Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

 

  1. Już od 12 listopada przedstawiciele naszej parafii rozpoczęli roznoszenie opłatków wigilijnych po domach naszej parafii. Wyposażeni są w specjalne identyfikatory, aby nie było wątpliwości, że są to przedstawiciele naszych grup parafialnych. Tak, jak co roku w czasie Adwentu opłatki będą również rozprowadzać pod chórem nasze Siostry Salezjanki. Będziemy je mogli nabyć także w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

  1. Przypominam, że w parafii trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo proszę, aby wśród mieszkańców bloków czy posesji, w których będą chętni do przyjęcia na jeden dzień obrazu znalazła się i zgłosiła do nas osoba odpowiedzialna i koordynująca to wydarzenie w danym domu. Wraz z obrazem przekazywana jest księga pamiątkowa, w której można dzielić się owocami pobytu Jezusa Miłosiernego w znaku Jego obrazu.

 

  1. W ostatnim czasie parafianie z bloku przy Al. A. Krajowej 17/25 kl. IV, z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego złożyli na kościół ofiarę 250 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” Caritas Archidiecezji Łódzkiej, budowany w Kaszewicach koło Bełchatowa, który będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski, a taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018