1. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

- sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 

  1. Dzisiaj świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Mszą św. w kościele OO. Bernardynów o godz. 16,00 rozpoczną się obchody miejskie Narodowego Święta Niepodległości.

 

  1. Można jeszcze zgłaszać wypominki w zakrystii po każdej mszy św. i w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych wymienianych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 09,00.

 

  1. Jako owoc Misji Miłosierdzia Bożego w naszej parafii pojawiła się inicjatywa, aby odbyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego po domach i rodzinach naszej parafii. Bardzo proszę, aby wśród mieszkańców bloków czy posesji, w których będą chętni do przyjęcia na jeden dzień obrazu znalazła się i zgłosiła do nas osoba odpowiedzialna i koordynująca to wydarzenie w danym domu. Wraz z obrazem przekazywana będzie księga pamiątkowa, w której można będzie dzielić się owocami pobytu Jezusa Miłosiernego w znaku Jego obrazu.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy II Światowy Dzień Ubogich. Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym ten dzień, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii.

 

  1. Z racji II Światowego Dnia Ubogich taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” Caritas Archidiecezji Łódzkiej  budowany w Kaszewicach koło Bełchatowa, który będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski.

 

  1. W ostatnim czasie zostały złożone ofiary na kościół:

                   - od Rodziny Radia Maryja – 100 zł.

                   - bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018