1. Kalendarz liturgiczny:

- piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

 

  1. Przypominamy, że od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

 

  1. W naszym kościele do 08 listopada codziennie o godzinie 18,00 jest odprawiana dodatkowa msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Można jeszcze zgłaszać wypominki roczne i półroczne w zakrystii po każdej mszy św. i w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych wymienianych w wypominkach modlić się będziemy w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 09,00.

 

  1. 10 listopada o godz. 10,00 w Parafii Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona msza św. z modlitwami za zmarłych Nauczycieli i Wychowawców. Po mszy św. konferencja i spotkanie w sali parafialnej.

 

  1. W niedzielę za tydzień 11 listopada obchodzić będziemy kolejną 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

 

  1. Po 11 listopada przedstawiciele naszej parafii rozpoczną roznoszenie po domach opłatków wigilijnych. Będą wyposażeni w specjalne identyfikatory, aby nie było wątpliwości, że są to przedstawiciele naszych grup parafialnych. Tradycyjnie opłatek będzie można nabyć również w naszym kościele w czasie Adwentu.

 

  1. Jako owoc Misji Miłosierdzia Bożego w naszej parafii pojawiła się inicjatywa, aby odbyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego po domach i rodzinach naszej parafii. Bardzo proszę, aby wśród mieszkańców bloków czy posesji, w których będą chętni do przyjęcia na jeden dzień obrazu znalazła się i zgłosiła do nas osoba odpowiedzialna i koordynująca to wydarzenie w danym domu. Wraz z obrazem przekazywana będzie księga pamiątkowa, w której można będzie dzielić się owocami pobytu Jezusa Miłosiernego w znaku Jego obrazu. Od jutra obraz otrzymają mieszkańcy Al. A. Krajowej 17/25 bl. 13.

 

  1. W ubiegłą niedzielę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym złożono do puszki ofiary wysokości 1325 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Składane dzisiaj ofiary stanowią tacę gospodarczą. W ostatnim czasie zrobione zostało nagłośnienie dolnego kościoła, nagłośnienie przenośne, kończymy też remont zaplanowanej części płotu. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018