1. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli do przyszłej włącznie można obejrzeć w naszym kościele wystawę zatytułowaną „Kościół na ziemi łódzkiej wobec dwóch totalitaryzmów”. Wystawa została przygotowana przez łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej i prezentowana mi. w łódzkiej Archikatedrze. Ekspozycja przedstawia historię zmagań łódzkiego Kościoła, najpierw z hitlerowskimi oprawcami a następnie z komunistyczną dyktaturą. Zapraszamy serdecznie parafian do zapoznania się z jej treścią.

 

  1. We czwartek po najbliższej niedzieli obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś informujemy, że msze św. w naszym kościele będą odprawione w uroczystość o godz. 07,00, 09,00, 10,30 i o godz. 18,00. Będzie również możliwość uczestniczenia w mszach św. odprawianych na cmentarzu w nowej kaplicy o godz. 08,00, 09,00, 10,00, 11,00, 12,00, 13,00, 14,00 i 16,00. Po mszy św. o godz. 14,00, którą odprawią księża naszej parafii wyruszy procesja po cmentarzu trasą jak każdego roku; do grobów kapłanów i w lewo do pomnika żołnierzy.

 

  1. W zakrystii po każdej mszy św. a także w kancelarii zamożna zamawiać wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Wypominki mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe. Przez cały tydzień od 01 do 08 listopada będzie dodatkowa msza św. o godz. 18,00 którą ofiarujemy za wymienionych w wypominkach oktawalnych. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w niedziele począwszy od 04 listopada przed mszą św. o godz. 09,00. Procesja z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będzie odprawiona w naszym kościele 02 listopada po mszy św. o godz. 18,00.

 

  1. Zgodnie z zapowiedzią ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje.

 

  1. W ubiegłą niedzielę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano ofiary 1120 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom

                                                                                                                            

  1. Ofiary na kościół – jedna ofiara bezimienna 100 zł. Bóg zapłać !

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” . Są też „Cuda i łaski Boże”.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018