1. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego

- wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

- święto – św. Łukasza Ewangelisty

- sobota – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

 

 1. Przypominamy, że w październiku codziennie o godz. 17,15 gromadzimy się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych. Po nabożeństwie msza św. wieczorna.

 

 1. W zakrystii po każdej mszy św. a także w kancelarii zamożna zamawiać wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Wypominki mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe. Przez cały tydzień od 01 do 08 listopada będzie dodatkowa msza św. o godz. 18,00 którą ofiarujemy za wymienionych w wypominkach oktawalnych. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w niedziele od 04 listopada przed mszą św. o godz. 09,00. Procesja z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będzie odprawiona w naszym kościele 02 listopada po mszy św. o godz. 18,00.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy kolejny XVIII „Dzień Papieski”. Przez ofiary składane do puszek wspieramy żywy pomnik świętego J.P. II, którym jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja poprzez stypendia daje możliwość kształcenia się młodzieży z rodzin wielodzietnych i ubogich. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

 1. W niedzielę za tydzień dla celów statystycznych odbędzie się liczenie wiernych. Już dzisiaj prosimy o cierpliwość przy wychodzeniu z kościoła jeśli będą otwarte tylko jedne drzwi, ale będziemy chcieli wszystkich policzyć.

 

 1. Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną. Rozpoczniemy nią tydzień misyjny w Kościele. W tym czasie szczególnie naszymi modlitwami będziemy wspierać misjonarzy i misje na całym świecie. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele misyjne.

 

 1. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła mogą pojawić się osoby wręczające ulotki wyborcze, namawiające do wyborów konkretnych osób w wyborach samorządowych. Nikt nie otrzymał takiego pozwolenia, proszę zatem, aby osoby te nie agitowały przy kościele i na placu kościelnym a parafian proszę, aby nie reagować na zaczepki tych ludzi.

 

 1. W ostatnim czasie złożono ofiary na Kościół:

                   - Wspólnota Żywego Różańca – 1200 zł.

                   - ofiara bezimienna – 50 zł.

 

 1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018

 • Pomnik ks. Jankowskiego zostanie przeniesiony?
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował o planach przeniesienia pomnika ks. Henryka Jankowskiego.
 • Oświadczenie gdańskiej Kurii ws. publikacji o ks. Jankowskim
  Archidiecezja Gdańska wyraża gotowość podjęcia próby rzeczowego i zgodnego z prawdą zbadania wszystkich możliwych aspektów tej sprawy, w myśl Wytycznych Konferencji Episkopatu Polski – czytamy w oświadczeniu gdańskiej Kurii przesłanym KAI. Oświadczenie nawiązuje do ubiegłotygodniowej publikacji w "Dużym Formacie".
 • Zakończyła się konserwacja sarkofagu Kazimierza Wielkiego
  Po dwóch miesiącach prac zakończyła się konserwacja XIV-wiecznego sarkofagu króla Kazimierza Wielkiego w katedrze na Wawelu. Odnowiono także baldachim nad zejściem do krypty marszałka Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Prace zostały przeprowadzone dzięki dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa.