1. Kalendarz liturgiczny:

- sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika

 

  1. Wczoraj rozpoczęły się w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Jezu, ufam Tobie”. Program misji jest jeszcze dostępny pod chórem, można zabrać dla siebie i dla sąsiadów. Starajmy się gorliwie skorzystać z tego świętego czasu ku uświęceniu naszych rodzin i nas samych.

 

  1. W program Misji św. wpisuje się dzisiaj nasz odpust parafialny ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczystościom odpustowym o godz. 12,00 przewodniczyć będą Ojcowie Misjonarze.

     Dziś przychodzimy do kościoła z różami. Róże są też rozprowadzane przez naszych ministrantów. Kwiaty będą poświęcane po każdej mszy św. Pójdziemy też z nimi w procesji odpustowej. Po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami świętymi. Można też będzie oddać cześć świętej Teresie przez ucałowanie relikwii będących na klęczniku lub podanych przez kapłana.

     Po procesji odpustowej zapraszamy na festyn przy naszym kościele. Będzie grochówka, degustacja ciast, gry i zabawy dla najmłodszych a nawet podobno jak podają organizatorzy, dojenie krowy.

 

  1. Przypominamy, że w październiku codziennie o godz. 17,15 gromadzimy się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych. Po nabożeństwie msza św. wieczorna. W sobotę 13 października zgromadzimy się na modlitwę różańcową ok. godz. 17,00 po mszy św. o godz. 16,00 i pożegnaniu obrazu Jezusa Miłosiernego i pomodlimy się Różańcem Fatimskim z procesją – ostatnim w tym roku.

 

  1. W zakrystii po każdej mszy św. a także w kancelarii zamożna zamawiać wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Wypominki mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe.

 

  1. W miniony piątek 05 października o godz. 19,00 rozpoczął się w naszej parafii kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywają się w salce przy „oknie życia”.

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca a zatem składane ofiary to taca gospodarcza. Informujemy zatem parafian, że kontynuowany jest remont płotu przy plebanii. Skończyliśmy remont wikariatki Macieja. Planujemy też zrobienie nagłośnienia w dolnym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbon i na konto parafialne i mówimy Bóg zapłać.

 

  1. Pielgrzymi do Kotliny Jeleniogórskiej złożyli na kościół ofiarę 150 zł. Bóg zapłać.

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018