1. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

- czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika

- piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 

  1. W dniach od 06 do 13 października będą miały miejsce w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Odbywają się one w całej Archidiecezji. Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Jezu, ufam Tobie” mają na celu przygotowanie wspólnoty Kościoła łódzkiego na 100. rocznicę powstania Diecezji Łódzkiej w roku 2020.

     Istotnym elementem Misji jest peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W sobotę o godz. 17,30 nastąpi przyjazd obrazu i relikwii z parafii Miłosierdzia Bożego. Odbędzie się procesja z Obrazem wokół kościoła a następnie wejście do świątyni i ok. godz. 18,00 Eucharystia na rozpoczęcie Misji.

     Program misji jest wyłożony pod chórem, można zabrać dla siebie i dla sąsiadów.

 

  1. W przyszłą niedzielę w program Misji św. wpisuje się nasz odpust parafialny ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W ramach przygotowań do tego wydarzenia od piątku mijającego tygodnia na mszach św. modlimy się nowenną do św. Teresy. Uroczystościom odpustowym o godz. 12,00 przewodniczyć będą Ojcowie Misjonarze.

     W niedzielę odpustową po mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami świętymi. Można też będzie oddać cześć świętej Teresie przez ucałowanie relikwii będących na klęczniku lub podanych przez kapłana. Św. Teresa mówiła:, „gdy odejdę z tego świata będę wypraszać ludziom potrzebne łaski i przysyłać je na ziemię tak cudowne jak cudne są opadające płatki róż”. Dlatego w dniu odpustu przychodzimy do kościoła z różami. Róże będą też rozprowadzane przez naszych ministrantów. Kwiaty będą pobłogosławione i pójdziemy z nimi w procesji odpustowej. W niedzielę będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Od poniedziałku 01 października o godz. 17,15 będziemy codziennie gromadzić się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie msza św. wieczorna.

 

  1. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wieczorna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, po niej Godzina Święta połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

              W piątek 05 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 07,30 i 18,00, po nich nabożeństwa pierwszopiątkowe. Spowiedź na mszach św. rano i po południu od godz. 17,00.

            06 października jest pierwsza sobota miesiąca. O godz. 07,30 msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

  1. Kontynuujemy zapisywanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapisy odbywają się w zakrystii po mszach św. i w kancelarii parafialnej. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do bierzmowania jest Maciej. Zapisaną młodzież zapraszamy do uczestniczenia w Misjach św. w przyszły poniedziałek, wtorek i środę o godz. 20,00.

 

  1. Od przyszłej niedzieli można będzie już zamawiać wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Wypominki mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe. Zgłaszamy je w kancelarii parafialnej i w zakrystii po mszach świętych. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane począwszy od 01 listopada przed mszą św. o godz. 09,00.

 

  1. W najbliższy piątek 05 października o godz. 19,00 rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywały w salce przy „oknie życia”.

 

  1. Za tydzień 07 października jest pierwsza niedziela miesiąca a zatem składane ofiary będą stanowić tacę gospodarczą. Informujemy zatem parafian, że kontynuowany jest remont płotu przy plebanii a także kończymy remont wikariatki, gdzie zamieszka Maciej. Planowane jest też zrobienie nagłośnienia w dolnym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbon i na konto parafialne i mówimy Bóg zapłać.

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy” .

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018