1. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

- czwartek – św. św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- piątek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

 

  1. W dzisiejszą niedzielę, 16 września Kościół obchodzi 52 Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem; „Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju”.

 

  1. W dniach od 06 do 13 października będą miały miejsce w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Odbywają się one w całej Archidiecezji. Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Jezu, ufam Tobie” mają na celu przygotowanie wspólnoty Kościoła łódzkiego na 100. rocznicę powstania Diecezji Łódzkiej w roku 2020. Misje są duchową pielgrzymką, podczas której człowiek może doświadczyć nawrócenia oraz pogłębienia wiary, aby według niej żyć i działać, w duchu miłości Boga i bliźniego.

     Udział w Misjach ma pomóc w zaleczeniu wszelkich ran oraz przywróceniu świadomości obecności Boga bogatego w miłosierdzie.

     Istotnym elementem Misji jest peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Nawiedzą one wszystkie parafie naszej Archidiecezji, w których będą się odbywały Misje Miłosierdzia Bożego.

     Program misji będziemy rozprowadzać już od przyszłej niedzieli.

 

  1. 18 września o godz. 07,00 będzie odprawiona w naszym kościele msza św. w intencji Siostry Stanisławy Buksa z racji imienin a 23 września, w przyszłą niedzielę o godz. 09,00 w intencji Proboszcza.

 

  1. Rozpoczynamy zapisywanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapisy odbywają się w zakrystii po mszach św. i w kancelarii parafialnej. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do bierzmowania jest Maciej.

 

  1. W miesiącu październiku począwszy od 05 października (piątek) o godz. 19,00 rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywały w salce przy „oknie życia”. Informujemy również, że dla wszystkich par zawierających małżeństwo w naszej parafii udział w katechezach jest bezpłatny.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

  1. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela”, ”Idziemy”, „Cuda i Łaski Boże”.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

10 grudzień 2018