Spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbywają się raz w miesiącu. Kandydaci są podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa to uczniowie gimnazjów I, IV i katolickiego . Drugą grupę tworzą uczniowie Gimnazjum nr 5. Pierwsza grupa spotyka się w drugą niedzielę miesiąca, a druga w czwartą niedzielę miesiąca w dolnym kościele o godzinie 17.15.

 

Termin Sakramentu Bierzmowania w tutejszej parafii to 15.06.2015 r. o godzinie 18.00. Będzie go sprawował arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski. Spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 17.30. przed kościołem. Proszę pamiętać, by świadkowie bierzmowania dotarli na czas.

Próby liturgiczne przed bierzmowaniem 08-09.06.2015 r.( poniedziałek i wtorek) o godz. 18.30. w  górnym kościele.

 

Spowiedź św. dla bierzmowanych i świadków w piątek 12.06.2015 r. od godz. 16.00.

 

Zapraszamy.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • "Przeznaczeniem człowieka chwała z Bogiem w niebie"
    W przypadającą dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Papież zwrócił uwagę na pragnienie Boga, który chce zbawić całego człowieka, a więc jego duszę i ciało. Franciszek mówił o tym w czasie rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”.
  • Prokurator z Genui: To nie fatum, ale błąd ludzki
    "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.
  • 76 lat temu Niemcy utworzyli w Brzeszczach podobóz KL Auschwitz
    Pochylam głowę w hołdzie dla zamordowanych tu ludzi; Żydów, Polaków, Rosjan, Jugosłowian, Niemców, Węgrów - napisała wicepremier Beata Szydło w liście do uczestników środowych obchodów 76. rocznicy utworzenia przez Niemców w Brzeszczach podobozu Jawischowitz.