Spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbywają się raz w miesiącu. Kandydaci są podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa to uczniowie gimnazjów I, IV i katolickiego . Drugą grupę tworzą uczniowie Gimnazjum nr 5. Pierwsza grupa spotyka się w drugą niedzielę miesiąca, a druga w czwartą niedzielę miesiąca w dolnym kościele o godzinie 17.15.

 

Termin Sakramentu Bierzmowania w tutejszej parafii to 15.06.2015 r. o godzinie 18.00. Będzie go sprawował arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski. Spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 17.30. przed kościołem. Proszę pamiętać, by świadkowie bierzmowania dotarli na czas.

Próby liturgiczne przed bierzmowaniem 08-09.06.2015 r.( poniedziałek i wtorek) o godz. 18.30. w  górnym kościele.

 

Spowiedź św. dla bierzmowanych i świadków w piątek 12.06.2015 r. od godz. 16.00.

 

Zapraszamy.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Poszedł po najważniejszego Fryderyka
    Trwają uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego. W samo południe w bazylice Mariackiej rozpoczęła się Msza św., której przewodniczy bp Tadeusz Pieronek. Homilię wygłosił ks. prof. Robert Tyrała.
  • Włochy: Ksiądz w czapce policjanta
    Rozmaite, ale na ogół pozytywne reakcje, wywołała inicjatywa księdza Luigiego Ciotti, by na zakończenie Mszy św. za duszę policjanta, który zginął w dokonanym przez mafię 25 lat temu w Palermo zamachu na sędziego Giovanniego Falcone, udzielić obecnym błogosławieństwa w czapce policjanta na głowie.
  • Słynny piłkarz czcicielem Matki Bożej
    Francesco Totti jest praktykującym katolikiem i wielkim czcicielem Matki Bożej Miłości. Nazajutrz po rozegraniu przez znanego piłkarza ostatniego meczu w barwach AS Roma internetowy dziennik Alteia przypomina o mniej może znanym obliczu napastnika, który u progu 41 roku życia pożegnał się ze stołecznym klubem, jedynym w swojej 25-letniej sportowej karierze.