Zapraszamy do galerii gdzie można znaleźć więcej zdjęć z uroczystości Bożego Narodzenia

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmy SIŁA MODLITYW. Poniżej zwiastun

 

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 19 listopada w Archikatedrze Łódzkiej i w seminarium pod hasłem: „Idźcie i głoście – Mission Possible”.

W dniu wspólnoty wezmą też udział nasi ministranci.

Zapraszam do zobaczenia naszego filmiku z wyjazdu ministranckiego na ściankę wspinaczkową do Łodzi ;)))) Nasi ministranci są najlepsi :)))

 

Zapraszamy chętnych kandydatów do naszej Służby Liturgicznej

 

 

Od niedzieli 11.09.2016 trwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. 

Zapisać się można w Zakrystii oraz Kancelarii Parafialnej

Odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu jest ks. Sławomir Susik

26.06.2016 w niedzielę Mamy naszych ministrantów, będą rozprowadzać po Mszach Świętych przepyszne ciasto, a uzyskane fundusze wspomogą ministrantów na wyjazd wakacyjny. Każdy, kto chce ich wesprzeć i tym samym docenić ich całoroczne starania mile widziany

Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa ustanowiona została przez papieża Urbana IV  w sierpniu 1264 roku. Zadaniem tego święta było, i jest, przybliżenie wiernym różnych aspektów obecności Syna Bożego w Eucharystii. W Polce po raz pierwszy obchodzono go już w 1320 roku w diecezji krakowskiej. Liczba ołtarzy nie jest przypadkowa – symbolizują one cztery strony świata, cztery żywioły oraz cztery Ewangelie. Podobnie jak w przypadku Zielonych Świątek, z roślinami używanymi do dekoracji ołtarzy w Boże Ciało na przestrzeni wieków związały się różne tradycje i zwyczaje.

Coraz częściej spotykam się z osobami, które jawnie chcą trwać w grzesznej postawie i nie zamierzają jej zmienić - a jednocześnie próbują wymusić na księdzu rozgrzeszenie - nawet gdyby go udzielił to i tak nie jest ważne - warunki spowiedzi nie zostały dopełnione. Polecamy ten artykuł.

http://www.niedziela.pl/artykul/25440/nd/Kiedy-ksiadz-nie-moze-rozgrzeszyc

W dniu dzisiejszym odbyło się Bierzmowanie w naszej parafii.

Wszystkim bierzmowanym życzymy łask i darów Ducha Św.Emotikon smi

Bierzmowania udzielił kandydatom ks. biskup Marek Marczak.

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Uroczystości 1050-lecia Chrztu Polski rozpoczną się w naszym mieście w dniu 02.04.2016 r. Konferencją Naukową MORALNOŚĆ - WSPÓLNOTA - PAŃSTWO.

Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się już w sobotę po zachodzie słońca gdzie w kościołach odprawiana jest uroczysta msza Wigilii Paschalnej. W niedzielny poranek odprawiana jest Msza Święta Rezurekcyjna podczas której ogłaszamy światu, że Chrystus zmartwychwstał. Świętowanie Wielkanocy rozciąga się na kolejne osiem dni czyli tzw. oktawę wielkanocną, a szerzej na cały Okres wielkanocny, trwający 50 dni, a którego zakończeniem jest dzień pięćdziesiątnicy – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W 40. dniu (czwartek) obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 
Wesołego Alleluja

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lLy0diaKsaY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień możemy adorować Najświętszy Sakrament w specjalnie przygotowanym do tego celu Grobie Pańskim.

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Papież: Trzeba pokonać mentalność nieustannego potępiania innych
    Do przezwyciężenia egoistycznej mentalności nieustannie potępiających uczonych w Prawie zachęcił papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Nawiązując do pierwszego dzisiejszego czytania (Hbr 8,6-13) Ojciec Święty podkreślił, że nowe przymierze, jakie Bóg zawiera z nami w Jezusie Chrystusie odnawia nasze serca i przemienia naszą mentalność.
  • Zrobiliśmy, co do nas należało
    Rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej odpowiada na zarzuty, jakie padły podczas konferencji prasowej Krzysztofa Rutkowskiego, dotyczące przejęcia spadku po śp. ks. Waldemarze Irku.
  • Szydło: Druga kadencja Tuska nie zależy od polskiego rządu
    To, czy Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej na drugą kadencję, nie zależy od polskiego rządu, zależy to od grup politycznych w Unii Europejskiej - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że o wysunięcie kandydatury Tuska zapyta kanclerz Niemiec Angelę Merkel.